O nás

Dříve než tento web se zrodil nápad založit půjčovnu koloběžek v Moravském krasu. Bydlíme zde a troufáme si říci, že jej známe a koloběžky jsou nám blízké. Z původní myšlenky ale vyrostl daleko větší projekt. Projekt NaKolobce.cz, v rámci kterého organizujeme, půjčujeme, radíme, prodáváme. A proč zrovna koloběžky? Koloběžky jsou pro nás víc, než jen dětská hračka. Je to životní styl – příjemný pohyb, výborný způsob pro udržovaní kondičky, fajn způsob pro cestování, přínos nemotorové dopravě a hlavně zábava. Budeme rádi, pokud se budete bavit s námi.


Na kolobce nabízíme

Půjčujeme

V Moravském krasu provozujeme půjčovnu koloběžek s více než padesáti stroji. Najdete u nás profi koloběžky pro dospělé i děti, na silnici i do terénu, dětská odrážedla a vozíky za kolo / koloběžku. Nabízíme také celou řadu slev pro rodiny s dětmi, pro větší skupiny či pro ty, kteří k nám přijedou MHD. Koloběžky si můžete zapůjčit nejen v Krasu, rádi vám je dodáme kamkoliv bude potřeba.

Ve Vilémovicích provozuje také velké testovací centrum, kde si můžete vyzkoušet více než 20 typů koloběžek různých výrobců. Není totiž nad to koloběžku, kterou si chcete koupit, opravdu pořádně vyzkoušet a nejenom prohlédnout v obchodě.

Nabízíme profi koloběžky pro děti i dospělé

Prodáváme

Kromě internetového obchodu provozujeme ve Vilémovicích kamenný obchod. V naší prodejně si můžete:

  • vyzvednou koloběžky (a doplňky) zakoupené na e-shopu,
  • otestovat koloběžku, kterou chcete zakoupit,
  • zapůjčit koloběžku na dobu neomezenou,
  • nechat koloběžku servisovat,
  • popovídat o všem, co Vás o koloběžkám zajímá. Rádi Vám poradíme při jejich výběru, přidáme tipy pro cestování na koloběžce apod.,
  • vyřídit případné reklamace zakoupeného zboží.

A pokud jste z Brna a okolí, zakoupenou koloběžku či doplňky vám grátis dovezeme až domů či do práce.

Provádíme

Chcete poznat Moravský kras zblízka? Využijte našich průvodcovských služeb. Nezáleží na tom, zda máte čas dvě hodiny, den, anebo dokonce celý víkend. Připravíme pro vás vše, jak má být – koloběžky, průvodce, případně dopravu a nějakou tu třešničku na dortu. Napište nám svoji představu (co byste rádi viděli, případně kolik kilometrů byste chtěli ujet) a my pro vás připravíme trasu ušitou na míru. Své služby nabízíme jak jednotlivcům, tak větším skupinkám. Domluvit lze cokoliv.

Napište nám svoji představu, co byste rádi viděli (přírodní zajímavosti, naučné stezky, technické památky, hrádky aj.), případně kolik kilometrů byste chtěli ujet a my pro vás připravíme zajímavou trasu ušitou na míru.

Své služby nabízíme jak jednotlivcům, tak větším skupinkám. Domluvit lze cokoliv. Můžeme vás například vyzvednout v místě ubytování, vzít na výlet jen vaše děti nebo vás na koloběžkách dovést kam si budete přát a koloběžky potom odvézt.

Připravujeme, přednášíme, pořádáme


Muzeum koloběžek
Při návštěvě půjčovny či obchodu můžete navštívit naše koloběžkové muzeum, ve kterém najdete méně či více staré modely koloběžek, ale i jiné historické propriety (pohlednice a fotografie, hračky nebo cyklistické helmy).

Zpestření seminářů a kongresů
Zpestřete si program semináře či kongresu originálním výletem na koloběžkách. Nabízíme vám zajištění výletu (s průvodcem i bez) v nádherném prostředí Moravského krasu. Pokud akci pořádáte mimo tuto destinaci, není problém koloběžky dopravit kamkoliv jinam.

Koloběžka Geroy jako stvořená pro manažery

Netradiční teambuilding
Chcete-li pro své zaměstnance uspořádat netradiční teambuilding? Věřte, že s koloběžkami to bude to pravé. Na teambuildingové akce vám koloběžky můžeme dodat nebo po dohodě připravíme speciální koloběžkový program.

Koloběžky na akcích
Koloběžky jsou ideálním doplňkem programu akcí nejrůznějšího druhu – Dne dětí, Dne Země, Dnů zdraví, ale i hudebních a jiných festivalů. Rádi koloběžky zapůjčíme nebo po domluvě připravíme např. soutěže, předváděcí akce ve stylu, co všechno lze na koloběžce dělat (např. s ukázkou freestylu na koloběžkách na U rampě) či společné vyjížďky na koloběžkách.

Přednášky o cestování na koloběžce
Můžeme vás navštívit ve škole, na táboře či kdekoliv jinde a popovídat o tom, jaké to je cestovat na koloběžce. Součástí besed je promítáním fotek.

Pomáháme cestovatelům

Bohužel není v naší moci vás podpořit finančně, ale i přesto něco nabídnout můžeme:

  • Předáme praktické zkušenosti, které jsme jak nabyli na našich cestách, tak vyslechli od jiných cestovatelů.
  • Pomůžeme vám sehnat to nejlepší vybavení na cestování na koloběžce.
  • Pokud pojedete přes Moravský kras, nabízíme vám zázemí našeho domu.

Dále nabízíme první pomoc na cestách. Máte nějaký problém a nemůžete někde ve světě sehnat ten správný díl? Zavolejte či napište, pošleme vám ho na udanou adresu, například na adresu české ambasády v příslušné zemi. Budeme si účtovat pouze cenu dílu a náklady na dopravu.

Servisujeme

Potřebujete seřídit brzdy, vyměnit ložiska nebo vycentrovat kola? Chcete své koloběžce dopřát celkový servis před dovolenou, velkou cestou či před sezónou? Využijte služeb našeho servisu. Neradi se chlubíme, ale díky velkému zázemí našeho servisu dokážeme s některými koloběžkami opravdu zázraky. Třeba montáž blatníků na koloběžku, kde to výrobce neumožňuje. Anebo máte-li skládací koloběžku, ke které nemůžete koupit náhradní zadní blatník – brzdu. Nemusíte zoufat, i takové případy jsme už mnohokrát vyřešili.

Servis koloběžek

Podarujeme

Chcete darovat svým kamarádům a blízkým netradiční dárek? Věnujte jim zapůjčení koloběžky. Dárkové poukazy lze vystavit na libovolný počet dní, pro libovolný počet osob. Doporučení zajímavých tras a míst k navštívení samozřejmostí.


Osobně o sobě

Neradi bychom byli těmi anonymními lidmi, kteří sedí tam někde na druhé straně drátu, který vede od vašeho počítače, takže alespoň pár řádku o nás:

Miloš Hotař (*1978)

Duší i tělem cestovatel a hlavní postava projektu NaKolobce.cz. Nějaký ten tisíc kilometrů na kolobce ujel nejen u nás na Moravě či v Čechách. V rámci našeho projektu má na starosti především obchůdek, poradenství a servisy koloběžek. Jeho velkým tématem jsou kopce směrem dolů, kde ke slovu přijde downhillová koloběžka Gravity. Klidně se ho přijďte zeptat, proč jsou některé brzdové páky tak malé, že se na ně pohodlně nevejdou všechny prsty. A aby toho nebylo málo, je i velký snílek, takže to, že by šel na koloběžce objet celý svět mu zkrátka nevymluvíte. A když ne celý, tak alespoň cestou necestou projet na kolobce Asií. Na kole už tam něco najezdil. Jak se říká: kde je vůle, je i cesta.

Půmaraton - Deník, Jan Charvát Autor: Deník/Jan Charvát

Dana Nováková (*1978)

Svou první koloběžku dostala po porodu. Do doby, než se v půjčovně objevily sjezdové koloběžky Gravity, žila v představě, že jí ke štěstí stačí Express s dětskou sedačkou. Zlom nastal o pár let později, kdy na šumavských kopcích propadla downhillu a přemýšlí, jak strávit co nejvíce času v bikeparcích. O tom a spoustě jiných snů sní s běžeckými botami na nohou na některém ze svých trailů v Moravském krasu. V týmu NaKolobce.cz se stará o půjčovnu, propagaci, zajišťuje akce a vyrábí naše (nejen) koloběžková trička.

Dana Nováková

Matouš Hotař (*2008)

Nejmladší člen našeho týmu, který vyzkoušel již požehnaně způsobů jízdy na čemkoliv. Zpočátku jezdil na zádech v nosítku, později přesedlal do dětských sedaček a cyklovozíku. Pokud se zrovna neveze, prohání koloběžku, skejt nebo řádí na své „skákačce“. Tou může být odrážedlo či kolo, podstatné je, že se s ním dá jezdit přes muldy, ze schodů a obrubníků.

Matouš Hotař

Kde nás najdete

Vilémovice 95
679 06 pošta Jedovnice
Půjčovna NaKolobce.cz v Moravském krasu
Tel.: +420 603 276 669
E-mail: pujcovna@nakolobce.cz
Web: www.nakolobce.cz/kras
Obchod NaKolobce.cz v Moravském krasu
Tel.: +420 603 276 669
E-mail: pujcovna@nakolobce.cz
Web: www.nakolobce.cz/obchod

Půjčovnu a prodej koloběžek provozuje:

Martin Heinl
Vilémovice 95
679 06 Jedovnice
Tel.: +420 603 276 669
E-mail: pujcovna@nakolobce.cz
IČO: 74790021

Teambuildingové aktivity realizuje:

Martin Heinl
Vilémovice 95
679 06 Jedovnice
Tel.: +420 603 276 669
E-mail: pujcovna@nakolobce.cz
IČO: 74790021