Proč už NaKolobce.cz neprodává koloběžky jako dříve?

11. června 2014 | Milouš NaKolobce.cz | « Zpět na seznam článků

Změny, o kterých píšeme v tomto článku, se na našem webu začnou objevovat počínaje prvním červencem léta páně 2014.

Přes 400 prodaných koloběžek za loňský rok a přes 1200 návštěvníků naší půjčovny. To je resumé za loňský rok, kdy jsme moc nestíhali sami jezdit. Nebýt vejletu kolem Balatonu nenajeli bychom snad za sezónu ani tisíc kilometrů. A to jich v prvních letech našeho ježdění bývalo vždy několik tisíc. Takže bylo jen otázkou času, kdy staneme před volbou, jak dál. Těch věcí, co jsme si naložili, je moc a nestíháme je. Koloběžkový svět nás baví, ale neživí nás. A víme, že kdyby se to stalo, spousta věcí se změní, což ale nechceme. A teď ve dnech, kdy dodavatelé mají prázdné sklady, neb zájem po koloběžkách je velký a my nestíháme ani odpovídat na emaily a telefony, jsme pochopili, že smyslem projektu NaKolobce.cz je dávat všem novým potenciálním koloběžkářům možnost ochutnat, jaká je radost lítat na kolobce. Že koupit si ji mohou kdekoliv, ale prvně ji musí někde zkusit. U někoho, kdo sám jezdí, baví ho to, koloběžkám rozumí a nedělá to jen s vidinou zisku. Proto si dále necháváme pouze půjčovnu a servis. Ale nebojte, když k nám cestou kolem zavítáte, běžné náhradní díly budeme mít vždy. A nejen ty.

Lidé kolem nás, co znali delší čas naše plány, říkali, ať si najdeme zaměstnance, kteří práci udělají za nás, když nám to tak pěkně šlape. Ale to by nebylo ono. Chyběl by nám kontakt s vámi, od provázení vás informacemi o koupi první koloběžky až po její tůnění na velkej výlet. My nejsme manažeři, co řídí ostatní. To neumíme a ani se to učit nechceme. Takže jsme si museli vybrat, co budeme dál s kolobkami dělat. Navíc se jedná o sezonní záležitost a zaměstnat někoho celoročně bychom nedokázali.

Díky tomu, že jsme omezili prodej koloběžek, máme více času na naše další aktivity, mezi které patří například náš velký sen vybudovat další půjčovnu v kraji, který byl jako stvořen pro koloběžky. Kde, to se nechte překvapit, hledáme teď prostory. Jak budou, dáme vědět více. Nespěcháme na to, neb jsou to místa koloběžkami nepolíbená a myslíme, že to nikdo jiný neriskne.

Stejně tak, jako nikdo jiný nerisknul otevření obchodu s koloběžkami. Svého času jsme byli první a teď se dle jejich nárůstu zdá, že to nebyl zas tak špatný nápad. A o to celé nám vlastně šlo. Aby byly koloběžky přístupné všem, neb víme, jaká je paráda na nich jezdit. Pomalu se stává realitou, že na kolobky narazíte i v běžném cykloobchodě. Chvíli ještě potrvá, než tamní prodavači budou vědět, jaké skvosty nabízí, ale tak jako teď bude i dále platit, že s výběrem koloběžky kdykoliv rádi poradíme.

Druhým naším, vlastně Miloušovým, snem dlouho bylo věnovat se více kobkám a kolobkářům vyrážejícím na cesty. Na cesty natěžko. A to ať už na víkend, týden či celý měsíc. Takže nabídka doplňků na cesty teď bude nosným prvkem našeho e-shopu. A hlavně rady a zprávy od těch, kdo zamčou na měsíc dveře domu a vyrazí do dálek ani na kole ani pěšky.

A protože by byla škoda více nevyužít potenciálu e-shopu, více se zaměříme na originální dárky pro koloběžkáře. O možných tipech jsme věděli už dlouho, ale nebyl čas se jim věnovat. A pokud vaše milá či váš milý tráví veškerý volný čas na koloběžce, čím lepčím mu udělat radost, než kolobkovým dárkem?

Tím, že opouštíme prodej koloběžek, se vlastně s vámi budeme setkávat častěji, ale už ne mezi čtyřmi stěnami, nýbrž pěkně na cestách. Milouš jako vždy připravený pomoci s technickými problémy, Dana zvoucí na nějakou akci v krasu a Matouš dychtící po nových poznáních. A ty přináší cesty. Jaká bude ta, kdy už nebudeme prodávat koloběžky, se uvidí. Ale budeme moc rádi, když na nás za toto rozhodnutí nezanevřete. Nakonec k čemu by vám byl prodavač, který pro samou práci nemá čas ani na kolobce vyjet? Říká se, že kdo hoří, ten i zapálí. A my věříme, že vás pro kolobky dokážeme zapálit i nadále, že má smysl v tom jet dál s námi...


Přidat nový komentář | « Nahoru | « Zpět na seznam článků

Komentáře:

uzel
12. června 2014, 07:47

Good! Držím palce! :-) uzel

Bengi
13. června 2014, 23:35

Mezi řádky jako by bylo napsáno: budeme se přátelé stěhovat do jiných krajů :-)