Bláťáci na Šumavě aneb Podzim na sjezdovce

19. září 2012 | Danule | « Zpět na seznam článků

Downhill, freeride a Gravity. Tři věci, kterým jsme loni propadli, když jsme na svazích šumavského bikeparku na Lipně a nasledně krkonošského bikeparku ve Špindlu proháněli koloběžkové speciály Gravity. A jestli existuje něco, co si prostě nemůžeme (v našem nabitém programu půjčovno-obchodovém) nechat ujít, jsou to právě ony.

Bikepark ve Špindlu plný překážek, šťerkových, kamenitých a kořenových pasáží.
Bikepark ve Špindlu plný překážek, šťerkových, kamenitých a kořenových pasáží.

Ačkoliv jsme si loni slibovali, že vyrazíme už na začátku léta, kdy se většina bikeparků otvírá veřejnosti, dostali jsme se na brndy až na konci prázdnin a jen co jsme dojeli na Lipno, začalo pršet. Už po prvním dni, nám obsluha lanovky přezdívala "Bahňáci", což bylo víc než příznačné. Nic to ale nezměnilo na tom, že jsme si fantasticky zajezdili, navíc díky počasí nás na svahu bylo jen pár, což mělo taky své výhody.

Bláto všude, voda všude. Tak jsme vypadali po prvním dni v lipenském bikeparku.
Bláto všude, voda všude. Tak jsme vypadali po prvním dni v lipenském bikeparku.

Pokud byste chtěli Gravity vyzkoušet, je lipenský bikepark přesně tím pravým ořechovým. Nabízí příjemné adrenalinové poježdění jak úplným začátečníkům, tak pokročilým. Navíc je díky povrchu ideální pro ty, kteří si chtějí bezpečně vyzkoušet své první skoky. Velice příjemným zpestřením je dirtová (rychlá a skočná) pasáž v horní částí parku. Můžete zkoušet a experimentovat do aleluja.

Srandičky ve Špindlu. Smích nás (respektive mě) brzy přešel :)
Srandičky ve Špindlu. Smích nás, respektive mě, brzy přešel :)

A protože Šumava je místem zaslíbeným, kopců a svahů plných, není tu jen jeden, ale hned dva bikeparky. Druhý, na Špičáku u Železné Rudy, je dle recenzí nejprogresivněji se rozvíjející český bikepark. U toho nesmíme chybět a tak naše příští návštěva zamíří právě sem.Přidat nový komentář | « Nahoru | « Zpět na seznam článků

Komentáře:

uzel
10. ledna 2013, 13:09

Pěkný fotky! I článek! uzel