Jak vybrat tu správnou koloběžku?

1. prosince 2010 | Milouš z obchůdku | « Zpět na seznam článků

Pokud přemýšlíte o tom, že sobě či někomu ze svých blízkých pořídíte koloběžku, mám tu pro vás pár praktických tipů, které se vám při jejím výběru určitě budou hodit.

Než se ale pustím k samotné odpovědi na otázku Jak vybrat tu správnou koloběžku, prozradím vám dvě pravdy, vše ostatní už bude jen můj pohled na věc. Ta první zní, že co kolobkář, to trošku jiná odpověď na tuto otázku. To proto, že každému sedí něco jiného, každý se pohybuje jinde, někdo jen ve městě, jiný zase pouze mimo něj. Troufám si říci, že najít univerzální koloběžku je mnohem těžší, než vybrat kolo, které bude tak nějak vhodné na vše.

A ta druhá je, že nejlépe si odpovíte na tuto otázku sami, když jich několik vyzkoušíte. Náš obchod v Brně i půjčovna v Moravském krasu tuto možnost nabízí.

Na koloběžkách jezdím už deset let. A to k tomu nepřičítám dětská léta. Ale přiznejme si, to nám bylo jedno, na čem jedeme, hlavně že to frčí. A snad i tímto by se mohli řídit rodiče, kteří někdy zbytečně řeší, zda koloběžku s jednou či dvěma brzdami. A maminky například barvu. Neříkám, že není důležitá, ale…

Pojďme tedy na to...

Koloběžku jako hračku nebo stroj určený k zábavě, dopravě, výletům?

A tato otázka tu není jen v souvislosti s koupí dětské koloběžky. I pro dospělé se totiž dá koupit „dětská hračka“. A to teď nehovoříme o velikosti. O té v další kapitole. Jde o provedení rámu a komponentů, hlavně kol. Pravdou je, že problém není většinou v rámech, které jsou dimenzované dostatečně, ale v kolech.

Jak vybrat koloběžku?

Takřka všechny profi koloběžky mají nosnost 150 kg. To nebude mít devadesát devět lidí ze sta, kteří na kolobkách jezdí, ale neberme to jen staticky, kolobka musí vydržet i dynamické zatížení, například když skočíme z obrubníku. Věřte, že po pár dnech vás už nebude bavit koloběžku z obrubníku snášet, tedy se to brzy naučíte. Dostat se nahoru je už jiná, ale o tom třeba někdy ve škole jízdy na koloběžce.

Kde je potřeba se mít na pozoru jsou hypermarketové značky koloběžek, které sice udávají nosnost obvykle 100 kg, ale po třech měsících máte popraskané dráty ve výpletu. Proč, když mám jen osmdesát kilo? Odpověď je nasnadě: výrobce udává zatížení statické. Na to pozor!

Nechci tyto koloběžky hanit, ale zkrátka pro dospělé nejsou. Jsou určeny dětem. Ano, v parku se na ní klidně svezte, pár vašich jízd vydrží, ale na dennodenní využívání to není. Známe řadu lidí, kterým tyto dětské hračky, ač prodávány jako stroje pro dospělé, ježdění zprotivily.

A druhá věc, snad ještě důležitější než kola, je výška rámu, respektive jeho stupátka. Kola můžete někdy lehce, jindy hůře vyměnit, ale měnit rám? To už je lepší koupit novou kolobku.

Jak to tedy s tu výškou rámu je? Čím nižší, tím lepší, ale všeho z mírou. Extrémně nízká koloběžka bude škrtat o kdejakou nerovnost, takže vás jízda nebude bavit a bude mnohdy i nebezpečná. Ale s tímto extrémem se setkáte málo. Problémem, který naopak uvidíte často, bude vysoké stupátko tak, že když pojedete, budete jízdou za chvíli zmoženi. Zde nejvíce platí rada o vyzkoušení. Když se svezete na kolobce s vysokým stupátkem, rychle zjistíte, že tudy cesta nevede.

To nejdůležitější: Jak velkou koloběžku?

Potkali jste už na ulici dospělé, kteří jeli dle vašeho soudu na dětské koloběžce? Možná ale vůbec nebyla dětská, jen jezdí na kolech 12“ vpředu i vzadu. Díky tomu, že koloběžka je celkově malá, vás s ní pustí bez problémů do MHD, vlaku, lze ji převážet i v úložném prostoru autobusu. Také vás s ní pustí snadno do oblíbené kavárny, nebo ji hladce zaparkujete ráno v kanceláři. Samozřejmě má i své nevýhody, koloběžka je méně stabilní, více se na ní hrbíte.

Jak vybrat koloběžku? (foto: Pavel Juřica)
foto: Pavel Juřica

Ideální stroj do města pro dospělé bych viděl stavěný s předním kolem 16“ a vzadu 12“. Na takové koloběžce budete moci i na výlety mimo město. Pokud vás však lákají hlavně výlety, doporučoval bych kolobky vpředu 20“, vzadu 16“. Taková bude do města už zbytečně velká, neohrabaná, jen tak vás s ní někam nepustí. Ale zase výlet si s ní opravdu užijete.

V naší půjčovně máme i koloběžky o velikosti vpředu 26“, vzadu 16“. Není o ně ale velký zájem, my sami na nich vůbec nejezdíme. Už je to jako kolo bez šlapátek, máte hodně vysoko řidítka, což sice lze různě řešit, ale myslím, že už to není ono.

Ať už budete vybírat jakkoliv, onoho velkého ohnutí na koloběžce, ze kterého „přeci zaručeně“ bolí záda, se nebojte. V začátku možná budou, ale to jen proto, že je potřeba je rozhýbat. Po pár jízdách to přejde a vaše rehabilitační sestra z vás bude mít velkou radost. Vtip je v tom, že na koloběžce se nehrbíte jako na kole, ale přesně obráceně, záda se prohýbají, což jim dělá jen a jen dobře.

Jak je to s tou výbavou?

Znáte lidi, kteří mají doma kolo za padesát tisíc v té nej výbavě, ale vyjedou jen párkrát za rok? A naopak jiné, kteří na kolech za pár tisíc jezdí dennodenně?

Dalo by se říci, že kvalitnější výbavou si kupujete stroj, který bude lépe fungovat a bude spolehlivější. Určitě není třeba se bát například brzd Tektro, které na některých koloběžkách najdete, ale je pravdou, že Shimana budete méně častěji seřizovat.

Na co bych si ale opravdu dal velký pozor, bude koloběžka s odpruženou vidlicí. Do města ji určitě vůbec nepotřebujete. Její problém je, že pokud bude nekvalitní, bude pružit stále, tím pádem ztratíte energii, kterou dáte do odrazu. Pokud tedy koloběžku s odpruženou vidlicí, pak jedině tu, která má systém „Lock Out“, neb na rovině či při jízdě do kopce pružení vypnete.

Co se týče doplňků jako jsou blatníky, odrazky, světla, brašna na rezervní duše a mnohé další, tak to je na každém. Jen vězte, že dle silniční vyhlášky musí koloběžka splňovat to samé jako kolo. Na čem bych ale rozhodně nešetřil jsou rohy na řidítka. Po čase ujistíte, že na nich jezdíte osmdesát procent času.

Jak je to s výbavou dětských koloběžek?

O rámech a kolech už bylo psáno výše. To, co u dospělých neplatí, u dětí může. To se týká výše stupátka. Dětem nebude vadit, bude-li výše. Ovšem pokud s nimi hodláte jezdit na koloběžkách na výlety, kupte jim koloběžku s nižším stupátkem, jinak to brzy přestane bavit je i vás.

Někteří výrobci koloběžek nabízí koloběžky jen s jednou brzdou. To pro rodiče, kteří se bojí, aby jejich ratolest při prvním zmáčknutí přední brzdy neletěla přes řidítka. Je v tom možná kus pravdy, ale na levných dětských koloběžkách stejně nejsou tak kvalitní brzdy, aby měly stisk jak čelisti svěráku, a hlavně, chcete-li je naučit správným návykům při brždění, bez přední brzdy to stejně nepůjde.

Jak vybrat koloběžku?

Na barvě nezáleží?

Ano i ne. Nenápadná barva jistě tolik neupoutá případné nenechavce, když ji uvidí zamčenou někde na ulici ve stojanu. To je pravda. Na druhou stranu ani neupoutá řidiče, když vás na ní vidí na ulici. Jeden český výrobce to udělal tak, že začal nabízet koloběžky ve třech barvách: černé, červené a žluté reflexní. Já bych na reflexní koloběžce jezdit nechtěl, ale i černá se dá zvýraznit, například polepem reflexními páskami na představci, zadní vidlice a kdekoliv na rámu.

Tedy ano, nechte se unést tím, co se vám líbí, žádná volba není špatná, reflexní pásky se dají běžně koupit v obchodě, nebo sehnat zbytky velkých fólií v grafickém studiu.

Jakou značku vybrat?

Celý článek jsem se zatím záměrně vyhýbal značkám koloběžek, ale je mi jasné, že vás určitě zajímá jejich srovnání. Udělám to šalamounsky a uvedu zde nakonec zástupce všech čtyř českých profi výrobců s uvedením jejich NEJ modelů:

Mibo Crazy je koloběžka, na které jsem „vyrůstal“. Byla mojí první profi koloběžkou a nedám na ni dopustit. Nejlepší je její univerzálnost, hodí se jak do města, tak na výlety. S brašnami na předních nosičích jsme na ní projeli nejen Pobaltské státy. Kdybych si ji znovu kupoval, uvažoval bych i nad modelem Master, který je skládací, jinak se jedná o zcela stejné koloběžky, obě vpředu 16“ kola a vzadu 12“. Pokud toužíte cestovat na větší kolobce a propadli jste koloběžkám Mibo, model Express bude pro vás ten pravý, v naší půjčovně je jeden z nejoblíbenějších.

Kostka Kid 16 a 20 je dle mého názoru vzhledem k ceně a provedení nejlepší dětská koloběžka na našem trhu. Ta čísla za názvem udávají velikost předního kola, tedy ta s 16“ bude po nejmenší školáky či předškoláky, na té s 20“ se vyřádí i starší děti. Firma Kostka nabízí nejen koloběžky, ale i odrážedla, na tom bez brzd řádí náš dvou a kus letý Matouš cesty v Moravském krasu.

Koloběžka Kostka Hill je jednou ze dvou nejoblíbenějších v naší půjčovně. Když se někdo ptá, jaký je rozdíl mezi Hillem od Kostky a Expressem od Miba, říkáme, že hlavně v cílové skupině. Express je více turističtější, Hill sportovnější. Obě mají vpředu kola 20“, vzadu 16“.

Vella Speeboard je výškově stavitelná koloběžka s oběmi koly o velikosti 20“. My jsme si ji vybrali pro naše cesty s prckem, kdy potřebujeme vézt za koloběžkou vozík. A ne jen jeden, neb prckovi by stačil, ale už by se do něj nevešly věci pro všechny tři, nehledě na to, že ještě někam musím dát Matoušovu „motorku“ a koloběžku, kdo má děti, jistě chápe. Vella je pro nás ideální tím, že jde výškově stavět dle terénu, kudy člověk jede a hlavně, máme vozík také s 20“ koly, takže jedna náhradní duše, jeden plášť na delší cestu, co více si přát?

K-Bike K6. Kultovní koloběžky, které snad právě kvůli ceně, mají oblibu převážně u studentů. I přes svá malá kola, vpředu i vzadu 12“, je velmi oblíbená i mezi dospělými. Dělá se jen v černé barvě, myslím, že největší uplatnění najde ve městech, ideální dopravní prostředek. Firma K-Bike nabízí i nižší model K5 či model K7 s předním kolem 16“. Ale když vidíte dospělé, jak na závodech jezdí na těchto malých kolobkách, kdy poráží závodníky na galuskových modelech, pochopíte, že na velikosti nezáleží.

Jak jsem psal již na začátku: co kolobkář, to trošku jiná odpověď na otázku „ Jak vybrat tu správnou koloběžku“.Přidat nový komentář | « Nahoru | « Zpět na seznam článků

Komentáře:

Lenča
27. prosince 2010, 14:52

Dobry den, diky za rady k vyberu kolobezky. Koupili jsme Kida 16 a nadseni nasi male neznalo konce:-)) Pekne dny v novém roce Lenka s rodinkou

Milous
22. února 2011, 17:28

Super, to jsem rad. Vsak az bude chtit prcek, abyste na kolobce jezdili vsichni, radi vas uvidime v pujcovne:-))

Markytánka
7. dubna 2011, 19:44

Děkuji za článek. Pořád jsem se nedokázala rozhodnout jakou velikost kol mám zvolit. Váhala jsem mezi 12/16 a 16/20 (chci to na dopravu do práce - ale v kombinaci s mhd, takže na kolobce asi 8 km po cyklostezce - zbytek mhd). A vzhledem k tomu mhd dám na Vaše doporučení a půjdu do 12/16. Pořád ale trochu přemýšlím jestli už těch 8 km/skoro rovina/ není dost na tuhle velikost kol...? Případně děkuji za nějakou další radu...

Milous z obchudku
14. dubna 2011, 16:53

Pro Markytanku: Pokud jste z Brna, nabidnu Vam moznost obe kolobezky vyzkouset. A pak se muzete rozhdonout sama. Kazdopadne mensi ma velkou vyhodu pri preprave v MHD. A i na malych se daji delat velke veci, na kolobezkach Crazy od Miba 16/12 jsme jezdili tezce nalozeni denne padesat az petasedmdesat kilometru. Na vetsi kolobezce je jizda prijemnejsi, ale je to neco za neco... Klidne se ptejte dal:-) Pekny den Milous

Monča z Ostravy
15. června 2011, 11:53

Moc dobře napsaný článek.Zatím jsem nikdy žádnou koloběžku neměla ( jen in-line brusle a na ty taky nedám dopustit ), ale co si pamatuji, tak jsem si koloběžku mohla asi 2x půjčit,když jsem byla ještě hubená a svobodná a vždycky jsem si s badnou moc zablbla a užila. Od té doby jsem do koloběžek zamilovaná a kolo mě vůbec neláká. Teď mám trochu odrostlejší děti ( 12 a 13 )a obě i manžel kolo mají, já nechci. Právě nastal čas,kdy jsem se rozhodla, že se sebou musím něco udělal a taky trochu ušetřit za dopravu do práce. Vážím totiž přes 130 kg. Takže jak tak procházím koloběžky a vůbec se v nich nevyznám,tak jsem si řekla že tato: YEDOO Mezeq disc - by byla asi nejvhodnější - co se týče použitelnosti právě pro mě, taky cena je OK a taky nosnost.Chci jezdit opravdu denně do práce - manžel jezdí na kole cca 15 nimut, tak počítám, že koloběžka bude to samé a taky bych ráda občas vyrazila s rodinou na nějakou projížďku - oni na kolech já na koloběžce - samozřejmně žádné šílenosti, protože bych jim asi nemohla stačit. Myslíte, že to je vhodně zvolená kolobka? Nebo máte ještě lepší tip? A je možné jí koupit u Vás v obchodě - myslím přes net,protože jsem z Ostravy?Kolik by to asi vyšlo? A jsou na to nějaké doplňky - konkrétmě mám na mysli blatníky - považuji je za docela důležité. Díky moc za jakékoliv odpovědi.

Milous z obchudku
22. června 2011, 17:21

Pro Moncu: Pokud to myslite s kolobezkami vazne, sel bych do neceho od Miba Ci Kostky, s koly pododobne velkymi, jako ma Vami vybrana kolobezka Yedoo. Pokud mi napisete email na info@nakolobce.cz, hodim Vam do emailu odkazy i s popisem, proc prave tuto kolobezku. pekny den Milous

Kateřina
29. července 2011, 00:20

Děkuju za pěkný článek. Jsem už rozhodnutá - koloběžku si koupím ještě během prázdnin. Pořád ale nevím, jaký model. kamarádka mi půjčila Kostku (cena 5200,-) a bylo to pěkné svezení. Horší bylo, dát ji do auta. V Mhd si to taky nedovedu představit. Já bych si ji ráda brala na cesty, někdy i do letadla. Takže skládací? Stupátko musí mít ale dost dlouhé. Malé dítě chci postavit občas před sebe, když ho budou bolet nohy. počítám s cenou od 5 - 7 tisíc. Chci spíš jezdit po městě, asfaltkách kolem naší obce a občas nějaký lehčí terén. Nechci se na koloběžce moc hrbit, chci aby nevážila tunu, měla blatníky.... ach jo. Poradíte mi?

Milous z obchudku
30. července 2011, 19:57

Pro Katerinu: Dobry den, dle toho, co pisete, bych sel do Miba Master. Ale jeste mi napiste, kolikpak vlasten merite? A druha vec: nejste z Brna? Mohli bychom o kolobezce hodit rec v obchudku. Zaimave by take mohla byt Kostka Uni, ale ma kratsi naslap a hlane neni skaldaci, to vas vzhledem k pevozu letadlem bude hodne limitovat. Ono letadlem lze prevest takrka cokoliv, ale budete na ni muset shanet nejakou krabici. Coz u Mastra odpada. Pekny den preji

sgt.naruto
24. září 2011, 20:39

potrebujem skor pomoct vybrat model a firmu. chcem kolobezku na cesty do prace, okndicny trening a vylety. problem vsak je, ze mam 125 kilo a pozeral som workery, ale neviem najst kolobezku aby som ju nezlomil. poprosil by som poradit model a firmu. Pozeral som k-bike K7 a K6, ale neviem, ci ma unesu. dakujem za radu

Milous z obchudku
25. září 2011, 20:23

Dobry den, nevim kolik merite, ale vzhledem k te vaze bych sel do kolobezek od Miba ci Kostky. jsou staveny na 150 kg.Pokud mi napisete emil, rad napisu vice. Pekny novy tyden Milous

Martin
17. dubna 2012, 17:24

Zdravím,chci se zeptat na ježdění na koloběžce do práce.Uvažuji o MIBO Mastr,protože je skládací.Viděl bych to tak 1.km na vlak,od vlaku do práce také 1.km a z práce,když nebudu unaven tak zpět asi 18.km tařka po rovině a cyklostezce.Není to už příliš jezdit z práce tařka 20 km na koloběžce?

Martin
17. dubna 2012, 17:24

Zdravím,chci se zeptat na ježdění na koloběžce do práce.Uvažuji o MIBO Mastr,protože je skládací.Viděl bych to tak 1.km na vlak,od vlaku do práce také 1.km a z práce,když nebudu unaven tak zpět asi 18.km tařka po rovině a cyklostezce.Není to už příliš jezdit z práce tařka 20 km na koloběžce?

Ted
4. října 2012, 11:01

A co skládací kolobky od micra?? Na ty jste zapoměli? S něma je ale největši sranda aspon ve městě....ušetřite 3/4 času oproti chuzi pěšky a když už ji nepotřebujete tak ji složite hodite na zada a ani ji necitim....tohle je podle mě hlavni smysl koloběžky a nee ty obludy velke, to si radši pořidim kolo

Ted
4. října 2012, 11:01

A co skládací kolobky od micra?? Na ty jste zapoměli? S něma je ale největši sranda aspon ve městě....ušetřite 3/4 času oproti chuzi pěšky a když už ji nepotřebujete tak ji složite hodite na zada a ani ji necitim....tohle je podle mě hlavni smysl koloběžky a nee ty obludy velke, to si radši pořidim kolo

Milouš z kolobkárny
13. prosince 2012, 18:27

Ne ne, nezapomeli, jen jsme v tomhle clanku psali o nafukovackach. Micro mame v nabidce a zda se, ze je hitem letosnich Vanoc:-)

Petr
25. prosince 2012, 03:17

Dobrý den, článek je fajn. Jenom se stále nemohu rozhodnout s výběrem. Zvažuji hill cross nebo mibo express. Mám 195 cm a 125kg. Bohužel jsem z Kladna a o žádné půjčovně poblíž nevím, abych si to mohl vyzkoušet. Chci jezdit velmi lehký terén, silnici a město. Myslíte, když porovnáváte tyto modely, tak jste schopen říci plusy a mínusy. Kvalita zpracování, lepší obutí? Hill má výše řídítka, je to při mé výšce vhodnější? Mibo má v základu blatníky, gelová madla, rohy......je zase ale o něco dražší.......mibo má světlou výšku o 2 cm níže než hill. Hill má nášlap moc široký a při náklonu se prý lehce škrtá o zem a hrozí nebezpečí pádu a pochopitelně i odření kolobky, jak byste vybíral vy z mého pohledu? Případně byste mi mohl zaslat odpověď i na email python88@seznam.cz děkuji Petr

lucinda
22. března 2013, 08:12

Dobrý den, prosím o radu, nevím jakou koloběžku zvolit. Chtěla bych na ní jezdit denně do práce (Brno), vozit syna do školky (5 let, 16 kg). Já mám 166cm a 57kg. Poradíte mi jakou zvolit? Mám problémy se zády a potřebovala bych víc pohybu, zároveň však zachovat správné držení těla při jízdě a nehrbit se. Bylo by fajn, kdybych mohla syna převážet i pár dalších let, nevím jak je to s nosností u různých typů. Předem moc děkuji za Váš čas i názor. Pěkný den. Lucie

Milous NaKolobce.cz
22. března 2013, 22:28

Dobry den, poslete mi, prosim, email na info@nakolobce.cz i s predstavou ceny, jakou byste mohla do kolobezky investovat. Obratem Vam pak odpovim. Pekny den preji vsem

Marty
10. července 2013, 12:46

Dobrý den, taky uvažuji o koupi koloběžky a docela mě láká s koly 16/16. Vzhledem k finanční situaci to nejspíš bude od značky Arcore za přibližni 2000 kč. Myslíte, že je to dobrá volba pro koloběžku, která bude sloužit především pro jízdu městem popř lehkým terénem? Děkuji

Milous NaKolobce.cz
15. července 2013, 20:46

Dobry den, abych rekl pravdu, tuto kolobezku neznam. Co bych si ohlidal je vyska stupatka, neb zatim vsechny levne varianty kolobek 16/16 je mely strasne vysoke. Hodne stesti pri koupi Milous

Marty
15. července 2013, 22:27

Děkuji za radu. Je ale dosti možné, že dám na Vaší radu z toho článku, což je 16/12, konkrétně Yedoo city.

Jirka
31. července 2013, 14:55

Dobrý den Uvažuji o koloběžce na kondiční trénink - 192cm/125 kg jízda hlavně po městě, cykostezky apod. Prosím o doporučení na vhodný typ - zatím jsem našel za docela příznivé ceny Yedoo Mezeq .. Děkuji email: samarit@komercpoj.cz

Tomáš
31. července 2013, 18:11

Dobrý den, rozhodl jsem se koupit koloběžku ale potřebuji radu. Měřím 190 cm a vážím 100 kg. Chtěl bych nějakou do přírody na výlety, na silnici a delší cesty. Díval jsem se na Kostka TOUR ale spíše si nechám poradit od Vásjako zkušených borců jaký typ a velikost. Děkuji za radu

Tomáš
31. července 2013, 18:11

Dobrý den, rozhodl jsem se koupit koloběžku ale potřebuji radu. Měřím 190 cm a vážím 100 kg. Chtěl bych nějakou do přírody na výlety, na silnici a delší cesty. Díval jsem se na Kostka TOUR ale spíše si nechám poradit od Vásjako zkušených borců jaký typ a velikost. Děkuji za radu

Tomáš
31. července 2013, 18:36

Prosím o Váš názor na Koloběžka Mezeq Disc 20"/16" pro chlapa 192 cm a cca 100 kg na výlety po přírodě? Děkuji za radu

Milous NaKolobce.cz
31. července 2013, 21:12

Muj nazor je, ze je lepsi mit dobre veckove brzdy, nez-li spatne diskove. Rozdil mezi Mezqem a Tourem je. Kdybyste je chtel porovnavat velikostne, spise mrknete na kolobku od Kostky jmenem Hill. Tedy je zde rozdil jak v cene, tak ale i kvalite. Budu se opakovat, ale nej by bylo se u nas zastavit a osobne vyzkouset. Pokud budete chtit resit detaily, napiste mi, prosim, na email. Pekne rozhodovani preji:-)

Adriana
20. října 2013, 16:47

Dobry den, rozmyslam nad darcekom pre mojho syna - 6 rokov, 120 cm, 20 kg. Pozorne som citala recenzie kolobeziek, zda sa mi, ze by to bol pre neho velmi dobry darcek. horsie je to s vyberom tej pravej a kvalitnej. Pozerala som jednotlive znacky, ktore tu doporucujete a priznam sa neviem sa rozhodnut. Potrebujem lahku kolobezku, s prednou i zadnou brzdou, ak je mozne s vyskovo nastavitelnymi riadidlami. Kolobezka by mala byt univerzalna, aby som ju mohla z casu na cas vyuzit i ja (162 cm, 52 kg), prip. manzel 188 cm, 85 kg. Tiez by mala byt urcena aj do mesta, ale aj na narocnejsi teren. Poradite? (priklanam sa ku K-Bike 6, ale neviem, ci by bol moj vyber ten najlepsi).

Milous NaKolobce.cz
22. října 2013, 20:27

Myslim, ze jste si na tu otazku sama odpovedela:-) Jdete do K6. I kdyz si osobne myslim, ze neni dobre chtit jednu kolobku pro vsechny. Problem bude v te vysce, ze to, co vam prijde male, jemu prijde velke. Idelani by bylo mit jednu kolobku a dvoje riditka:-) To se tyka i brzdovych pak, na ty dospelacke nedosahne, takze jen tak neco neubrzdi.

Romana
10. listopadu 2013, 14:31

Dobrý den, rozhodla jsem se pro koupi koloběžky, resp. požádala jsem rodinu, aby mi ji koupili k narozeninám. Nikdy jsem ale žádnou neměla, proto bych Vás chtěla požádat o radu. Měřím 170cm a vážím 67kg. Koloběžku bych převážně využívala na výlety, většinou cyklostezky, občas nějaký jiný terén. Nezáleží na její skladnosti, máme velké auto, takže tam naložíme cokoliv. Stále váhám hlavně na poměru koleček. Mám zároveň problémy se zády, tak bych upřednostnila něco, co by pomohlo a nezatěžovalo záda. Předem díky za odpověď.

Milouš NaKolobce.cz
10. listopadu 2013, 20:25

Dobry den, pri uvahach, ze chci kolobezku a mam problem se zady bych na to sel jak se rika od lesa: Tedy bych si prvne zodpovedel, jaky problem a proc se zady mam. Verim, ze vetsina problemu je dana nasim zivotnim stylem. Kolobka zadum prospiva, to je fakt. Ale neni to vselek. Vzdy, kdyz me zacnou bolet zada, tak vim, ze jsem zanedbal cviceni. Pracuji fyzicky, delame tesarskou, takze prace je drina. Ale clovek pri ni neprotahne vsechny svaly. Proto mam doma hrazdu. Kdyz cvicim, nic me neboli. Kdyz toho na nejaky cas necham, zada se pripomenou:-) Tedy k vasi otazce: Myslim, ze velka kolobka Vam zada nespravi. Ani je neznici, ale take jim vubec nepomuze. Idelani variantu bych na Vasi vysku mohl videt s kolem vpredu 20"- Do vetsi bych nesel. Ale prijde mi nejlepsi v tomto pripade ji nekde zkusit. Jinak pokud by kdokoliv kdykoliv chtel vedet neco o bolestech zad, napiste mi, prosim, emailem, rad napisu vice. Stalo se mi, ze jsem tri dny vubec nechodil, takze si troufam, rici, ze o tom neco vim:-)Pekny den preji

Lenka
19. června 2014, 19:02

Dobrý den, zvažuji koupi koloběžky, ale nedaří se mi najít nic vyhovující mým potřebám. Měřím 160 cm, váha 100 kg. Koloběžku bych ráda jako náhradu za zchromlou nohu např. na výletech - dojít se skupinou na místo, složit, hodit na záda a jít třeba do muzea, takže nějakou hodně skladnou, do městského terénu. Existuje vůbec něco takového? Díky za radu

Martin
8. července 2014, 12:12

Dobrý den, vlastním Yedoo City již tři měsíce a koloběh mě chytnul natolik, že uvažuji o vetší koloběžce, ale stále nevím, zda do ní znovu investovat nebo ještě počkat. Jezdím převážně po asfaltu, ale nebráním se i terénu. Jezdím zatím pouze po městě, ale chystám se i mimo něj. Poradíte?

Safienka
10. února 2015, 21:41

Dobrý den, děkuji za pěkný článek. Ráda bych vybrala manželovi k narozeninám jeho první koloběžku. Kolo ho moc neláká a myslím si, že koloběžka by byla dobrá volba (v létě jsme jednu vyzkoušeli - bohužel nevím značku ani typ)...každopádně dle vašeho doporučení bych vybrala buď Mibo Crazy nebo Kostka Hill...měla by být spíš do terénu, ale i na nějaké to větší sportování. Manžel má 186cm a asi 75kg. Chtěla bych se zeptat, jestli byste mi mohl doporučit něco podobného v nižší cenové relaci. Přeci jen 8 tisíc je dost. Brala bych koloběžku max za 5-6tisíc. A taky by mě zajímalo, jestli se třeba dají sehnat dobré koloběžky přes bazary a jaký na to máte názor. Díky za odpověď.

Honza
30. dubna 2015, 13:09

Dobry den, Se svoji výškou 198cm ma mít kolobezka jakou výšku abych se při jízdě cítil pohodlne? Dekuji, Honza.

Standa
10. července 2015, 12:46

Podívejte se na vlastní oči, jaký šmejd jsem koupil v SPORTISIMU. Foto nejdete na http://sportisimosmejd.webnode.cz

iren
27. září 2015, 07:12

Dobrý den, uvažuji o koupi kolobežky a nevím jakou zvolit. Chtěla bych na ní jezdit každý den do práce a přitom vozit syna do školky(já 163cm/60kg, syn 4roky 20kg). Se synem určitě bude jezdit i partner 172cm/80kg. Předem děkuji za radu. iren

Dana z NaKolobce.cz
2. října 2015, 20:47

Odpověď pro Iren: Já osobně bych volila kolobku velikosti 20" / 16", čemuž odpovidá třeba model Hill od Kostky. Mají dlouhý nášlap, takže vození prcka před sebou je poměrně konfortní, navíc kolobky těchto velikostí jsou v maximální míře univerzální - jsou skladné, že je lze poměrně dobře převážet (autem, MHDeckem...), jsou obratné a hodí se na ježdění ve městě i v terénu. Navíc ideální pro Vaše výškové rozpětí (myslím tím Vaše i manželovo :)). Pokud byste váhala, stavte se někdy u nás v krasu na půjčovně, můžete je testnou a osobně můžeme hodit řeč.

Zinka
11. listopadu 2015, 06:22

Dobrý den, vybíráme koloběžku pro našeho sedmiletého syna, výška 130 cm. Chceme koloběžku zejména na ježdění po městě, někdy i na výlety. Líbí se mu koloběžka Sulov Walk 16-12, ale nevím, zda na něho není moc velká. Jakou byste doporučili vy? Děkuji.

Dana z týmu NaKolobc
11. listopadu 2015, 08:05

ODPOVĚĎ PRO ZINKU: Kolobku Sulov Walk neznáme, ale moc bych jí nedůvěřovala, z toho, co jsem se dívala na netu. Jednak mi pro sedmitelého kluka přijde příliš robustní, nebudou tu moc kvalitní komponenty a hlavně je veliká a bude mít hodně vysoký nášlap (tj. světlou výšku - výšku mezi zemí a stupátkem, příčemž čím větší je světlá výška, tím hlubší podřep musí jezdec dělat a tím je větší námaha, únava). Osobně bych do ní nešla. I když chápu, že cena je relativně nízko. Super koloběžky dělá Kostka - jeho varianta KID Mini stoji 3370 Kc, ale za tu cenu kupujete nesrovnatelnou kvalitu a musím říct, že náš obdobně starý syn na ně nedá dopustit. Dříve byl ještě cenový mezistupeň firma YEDOO, ale co jsem se dívala, tak zdražili a tím pádem se ty jejich kolobky hodně blíží ceně Kostek (můžete mrknout na http://www.yedoo.eu/cz/deti.aspx#kolobezky-01).

Lusinka
4. dubna 2016, 20:33

Dobry den ,co by jste mi rekl k modelu wilcox triper?chtela bych ji spis pro zabavu a donutit se hybat;-)dekuju za odpoved.lucka

Martina
13. června 2016, 13:57

Dobrý den, zvazuji koupi kolobky pro sebe, ať mám trošku pohyb a relax od deti. Teren bych jezdila spíše lehce lesní. S čim si ale nevím rady je velikost kol. Merim 158 cm a vazim 72kg. Zkouzela sem kostku Hill 20/16, nebylo to spatne. Ale přišlo mi to na řízení vysoko. Navíc vadi mi ze nemají to naslapni prkénko,ale jen konstrukci trubek, boli me šlapky :-).díky za radu. Jinak článek se čte sam. Suprs napsáno. Díky, Martina.

Martin z kolobkárny
13. června 2016, 14:26

Dobrý den Martino, kolobka je na relax super, hlavně ten zdravej pohyb... Do lesů asi nic lepšího než Hillku nevymyslíme, na Vaši výšku a váhu je ideální. Co se týče výšky řidítek, měla jste je pootočené? Tím, že si je naklopíte více dopředu výšku snížíte, pokud je to i tak na Vás vysoké, dají se dát jiná řidítka. Zastavte se na půjčovnu, tam můžete vyzkoušet, jak se Vám pojede s přetočenými řidítky. Co se týče nášlapu, to jezdíte naboso nebo v měkých botech? Pokud ano, klobouk dolů, protože já bych toho bosky moc neujel a měkké boty Vám vydrží pár jízd a je po nich. Myslím, že Váš problém řeší jenom správná obuv. Trend koloběžek s prkýnkem, jak píšete, je dávno pryč a jediné, co se tomu podobá je nášlap u značky Mibo. (na souvislém povrchu se drží nečistoty, voda a klouže to) Pro Vás konkrétně Mibo Express, je ale oproti Hillce nepatrně vyšší, což je pro Vás negativum a také je dražší. Pokud byste se stupátkem měla stále problémy, zkusil bych Vám na nášlap vyrobit povrch z tvrdé gumy. Však dejte vědět, napiště maila, zavolejte...kolobku Vám dodám a podle potřeby upravím...

Míša
11. července 2016, 19:21

Dobrý den, už dlohou dobu toužím po koloběžce a pořád vybírám a vybírám. Nedávno jsme byli na dovolené v Českém Švýcarsku a půjčili jsme si tam koloběżky Vella Speedboard. Bavilo nás to, užili jsme si, ale moc mi nevyhovovalo její odpružení. Při jízdě v terénu bylo fajn, ale na asfaltu mě to dost otravovalo. Chtěla bych koloběžku na ježdění na cyklostezkách a možná v lehčím terénu. Ale jelikož vím, že na ní nebudu jezdit denně, přemýšlím o investici do 5000 kč. V této cenové kategorii jsem si vyhlédla Yedoo City New. Podle několika předešlých dotazů, které jsem četla, se mi zdá, že koloběžkám Yedoo moc nakloněni nejste. :-) Můžete mi prosím říct, co vám na nich nevyhovuje, popř. jakou jinou by jste mi doporučovali? Bohužel jsem z druhé strany republiky, tak nemůžu přijít osobně. :-)

Martin z kolobkárny
11. července 2016, 20:15

Dobrý podvečer Míšo, máte pravdu že Jedoočkám zrovna naklonění nejsme. Je to koloběžka která odpovídá nejlevnějšímu produktu na trhu (nebudu-li počítat naprostou "čínu"). Dříve byla největším úskalím světlost nášlapu koloběžky, to se už dnes povedlo jakš takš vychytat. Koloběžka je ale na svoji velikost poměrně těžká a především je osazená ne zrovna kvalitními komponenty. Věnuji se i servisům a když někdo přijede s Yedoočkem, je to docela horor. Na mnoha místech je servisovat odmítají. Dále mi subjektivně vadí jejich rám. Prostřední trubka zavazí noze a člověk si rychle obouchá koleno. Jak jste si určitě všimla, já prodávám Kostku, koloběžky mám i na půjčovně a pokud se budeme bavit o levné variantě - alternativě pro Citynu - Hill fun, nemohu říct, že nemají své mouchy, ale na to, že si připlatíte pouze 900,- Kč, je koloběžka o třídu výš. Pokud dáte na mou radu, rád vám ji zašlu. Když budete mít ještě nějaký dotaz, určitě se ptejte :) Mějte se.

Šárka
21. srpna 2016, 21:24

Můžete mi prosím poradit s výběrem koloběžky? Rozhodně nebudu jezdit někam do terénu, občas po městě, ale výlety po cyklostezkách, silnicích. Taky nejsem nejlehčí, takže by měla mít nosnost 100 kg a výše. Koukala jsem na koloběžky Mibo, jaký na ně máte názor?

Martin z kolobkárny
21. srpna 2016, 22:36

Na stezky a asfalt vůbec bych doporučil větší turistické koloběžky, kdy už nepotřebujete být tolik obratná a spíš oceníte rychlost a pohodlí. Z dílny Miba by pro Vás mohla být zajímavá Malaga nebo GT. Jsou to kvalitní koloběžky s příjemně tuhým rámem, který zejména těžší osoby ocení. Mám v podstatě jen jedinou výhradu a tou je radiální výplet. Včera jsem zrovna pro zákazníka, který má Mibo Royal (20/20) dělal komplet nová kola. Jak jste si určitě všimla, já preferuju Kostku. Od Kostky bych Vám nabídl Tour Max. Jde opět o kvalitní české koloběžky s kvalitními komponenty a mimo jiné mají právě kola s kříženými výplety, které jsou na jakékoliv nerovnosti mnohem odolnější. Nosnost mají do 150kg a ikdyž nemají rám tak tuhý jako Mibo, myslím, že je pevný více než dost. Pokud by jste ji třeba zvažovala, zastavte se u mě na půjčovně ji projet, ať víte, do čeho jdete.

Šárka
25. srpna 2016, 18:11

Martine díky za radu. Nejste první kdo doporučuje Kostku. Už jsem na ní zkoušela jet, byla jsem nadšená, ale nemám srovnání s ostatními. Bohužel jste od nás moc daleko, abych si vyzkoušela i jiné koloběžky. Dám tedy na vás. Skutečně již nepotřebuji něco do terénu, jsem již starší dáma při těle a chci spíš něco na ježdění v poklidu :)

Šárka
25. srpna 2016, 18:47

A můžete mi ještě poradit jaký typ kostky si vybrat?

Martin z kolobkárny
25. srpna 2016, 19:50

Rozumím. V předešlé odpovědi jsem Vám doporučoval Kostku Tour Max. http://www.nakolobce.cz/obchod/index.php?sid=100&p=964 Za tím si stojím, myslím, že pro Vás bude nevhodnější.

Šárka
26. srpna 2016, 20:20

Martine omlouvám se za nepozornost a děkuji za rady.

Šárka
3. září 2016, 17:34

Tak jsem si nakonec vyzkoušela čtyři koloběžky a nejlépe mi sedla crussis urban. Tak nějak mi padla do ruky a jezdilo se mi na ní nejlépe. Přesto děkuji za rady. Ještě se zeptám na kolběžku Master 26/20. Dcery by rády jezdily taky, ale Kostka či Crussis by mne zruinovaly :) Tak kdyby tohle nebyl totální šunt, bylo by to pro mne schůdné řešení.

Martin z kolobkárny
3. září 2016, 23:58

Koloběžku Crussis bych Vám sice nikdy neporadil, ale je to Vaše volba. Koloběžku Master Vám rozhodně neporadím také, není na ní použitý jedniný kvalitní díl. Je to škoda peněz, jezdit se na ní nedá. Raději kolobky dcerám kupte postupně později až něco našetříte.

Šárka
4. září 2016, 08:10

Fajn :) Stejně je podzim a do jara to počká. Nemá cenu něco uspěchat. Díky. Je Crussis velký průšvih? Já jsem zkoušela různé Kostky, Mibo, Yedoo, ale právě na Crussis se mi jelo nejlépe. Dala jsem na pocit.

Martin z kolobkárny
4. září 2016, 20:25

Ono je to s Crussis tak... vyráběli vozíky za koloběžku a pak si pujčili Kostku, aby mohli vyrobit vhodný adaptér... a tak se zrodily Koloběžky Crussis. Po drobných úpravách v Číně začala jejich produkce a podle toho také koloběžka vypadá. Výrobce dobře vsadil na líbivou image, ale samotná kvalita koloběžky podle mě moc slavná nění. Nejvíce se mi asi nelíbilo osazení brzdami Tektro a kola pletená na jedno křížení, kde se špice ani vzájemně nedotýkají, aby se podržely... Stejně tak třeba provedení stupátka... Koloběžky Crussis tedy nepodporuji především z proncipu, nemám ale ani dobré mínění o kvalitě komponentů. Celková kvalita koloběžek se ukáže až časem. Dnes je brzo soudit, protože to jsou všechno nové kusy... Uvidíme jaké bude počasí, ale počítám, že v říjnu nebo listopadu budu odprodávat některé kousky z půjčovny. Samozřejmě po velkém servisu. Pokud by dcerám nevadily oděrky, možná by to pro Vás byla přijatelná cesta.

Šárka
4. září 2016, 21:14

Martine, děkuji za komentář, vysvětlení a nabídku. Doufám, že mi kolobrnda vydrží. Nenajezdím toho moc, spíše tak kolem baráku. Zatím umírám po deseti km :) Dcerám by oděrky samozřejmě nevadily :)

Markét
1. listopadu 2016, 12:40

Dobrý den, ráda bych si nechala doporučit typ koloběžky na ježdění po městě i po vsi, sem tam polňačce, cestovala bych částečně busem/vlakem a částečně do velkého kopce (cesta do práce), měřím 152 cm, vážím do 50 kg a vedle mě by občas běhal pes, ale jsem spíš jemnější kostituce, tak aby to pro mne nebylo příliš zatěžující... Časem bych možná vozila i dítě, ale to není aktuální zatím :). Předem moc děkuju za info! Mějte se hezky. PS: jsem z dálky, tak nemohu dojet na vyzkoušení.

Markét
1. listopadu 2016, 12:46

ještě info, potřebovala bych cenu co nejníž možnou, prostě za málo peněz hodně muziky, nesháním ani tak nový kus, jako klido bazarový, ojetý, zkoušený apod., jsem studentka s nižším příjmem, takže kdyby kolem těch 5000 i staré dobré modely byly, bylo by to ideální

Martin z kolobkárny
10. listopadu 2016, 12:47

Dobrý den Markéto, omlouvám se za čekání na odpověď, včera jsem se vrátil z dovolené. Vzhledem k požadavkům na cenu nemůžu doporučit žádnou novou koloběžku. Aktuálně ale vyprodávám půl roku staré koloběžky z půjčovny, Vám by se hodila koloběžka Kostka Hill fun. Jestli máte zájem, můžu Vám koloběžku obratem připravit. Cena by byla právě kolem zmíněných 5000,- podle výbavy. Ideálně mi zavolejte nebo napište email. Děkuji.

Dude
8. ledna 2017, 21:15

Jakou kolobku K5 nebo K6 ? Jak moc hraje velkou roli ten drobnej rozdíl ve světlé výšce ? Já se prostě nemůžu pořát rozhodnout.....Průchodnost terénem vs menší dřepování.Na K6 jdou i jiné pláště při zachování bezpečné výšky K5 funguje nejlépe jen na balonech,aby nedřela o 106, ale zkušení matadoři ji doporučují ...co jen preferovat ?

Martin z kolobkárny
18. ledna 2017, 22:36

Omlouvám se za pozdní odpověď. Vše záleží na účelu koloběžky. Pokud se chystáte jezdit hlavně po lesních cestičkách přes kořeny, tak K6, ne-li něco mnohem většího. Pokud se budete držet na asfaltu, šotolině nebo polňačkách, šel bych spíš do K5.

Dude
20. ledna 2017, 09:08

Děkuji moc za reakci,která usnadnila mé rozhodování. Dle všeho tedy sáhnu po k5....město-asfalt, vesnice- polní cesta, šotolina...to bude nejčastější terén. Přeji hodně zdraví...

Drakoun
28. března 2017, 17:48

kdo chce oloběžku na delší projíždky a bude jezdit často doporučuju Morxes. konrétně mám Vendetu disc s koly 26/20. převyšuje konkurenci o třídu a půl. Nutno podotknout, že i cenově. Nicméně geometrie je naprosto dokonála, setrvačnost kol perfektní. Designově nemám co bych vytknul. Porovnával jsem s kostkou tour max, crussisem urban, mibo malaga. Jedié co mi chybí je stojánek, ale to jsem už zkousnul. Všechny tyto koloběžky jsem zkoušel než jsem vybral Morče. Kostka nenadchne ani neurazí. Je kvalitě zpracovaná a vyjíždka na ní je dobrá. Vybavená je průměrně. řekl bych taková Škoda Octavia mezi koloběžkami v dané kategorii. Designově taky průměr. Asi rozumná volba pro velkou první koloběžku. Crussis bych nikomu nedporučil, ta boduje jen z dálky zajímavým designem. Zblízka už to taková sláva není. Nelíbí se mi kvalita zpracování ani jak se prhybá při jízdě více než je zdrávo. Je to taková navoněná bída. Mibo není špatná koloběžka, ale je zbytečně těžká a nelíbí se mi designově, ale je to dobrý stroj. Pokud Víte, že budete jezdit cca 500km a více za měsíc a chcete zainvestovat do kvalitního osobitýho stroje zkuste si Morxese, už z něj nebudete chtít slézt.

Martin z kolobkárny
28. března 2017, 18:51

Gratuluju k hlodavci. V první řadě nutno podotknout, že by tento článek chtěl už aktualizovat, kolobky se dost změnily a vývoj postoupil. Morčata určitě patří k naší Špičce, když by byla mírnější pravidla distribuce, určitě bych je aktivně nabízel. Kostka je ale cenově dostupnější a ne každý je ochotný si 50% připlatit. Nicméně na zpestření nabídky se pracuje a brzy se u nás objeví několik zajímavostí. Každopádně, kdo by chtěl Morče a chtěl by ho od nás, určitě Vám ho seženu. :)

Martin z kolobkárny
28. března 2017, 18:58

... jo a díky za příspěvek a doporučení pro ostatní!

Martina
11. dubna 2017, 15:31

Dobrý den. Ráda bych si pořídila koloběžku za účelem dopravování se do práce po asfaltu (cesta zpět převážně do kopce) asi 4km a zároveň bych ji ráda využila i ve volném čase na ježdění po lesních stezkách. Mohu poprosit o radu, která koloběžka by pro mě byla vhodná. Měřím 168ccm, váha 69kg. Doposud s koloběžkami nemám žádnou zkušenost. Děkuji

Martin z kolobkárny
11. dubna 2017, 17:28

Martino: pro Vás je důležité, aby kolobka měla nízkou světlost a aby byla lehká, cesta do kopce je na kolobce nejnáročnější. Vše záleží na tom, kolik peněz jste do kolobky ochotná vrazit. :) Mohl by Vám sednout Kickbike racemax (26/20) na nějakých univerzálních plášštích. Stejně tak třeba Yedoo Trexx (opět 26/20) nebo menší Dragstr (20/20).Pokud je to už nad Váš strop, vybereme i z o něco těžší Kostky. Jestli můžete, zavolejte mi nebo napište email.( 603 276 669, pujcovna@nakolobce.cz) Domluva bude jednodušší. Ideálně, když si u mě nějaké kolobky vyzkoušíte.

Klára
11. července 2017, 16:57

Dobrý den, chtěla bych si pořídit svou první koloběžku jen nevím jakou. Chtěla bych na ni jezdit do práce cca 5km lesní cestou a na projížďky se synem spíše po asfaltu. Master 2016 nebo Worker Glaser. .? Moc děkuji za odpověď

Martin z kolobkárny
11. července 2017, 17:48

Zdravím Kláro, ani jednu z uvedených nemohu doporučit. Chápu, že cena je důležitým faktorem, ale zmíněné koloběžky by byly drahé i zadarmo. Jestli můžu poprosit, brnkněte mi, něco vymyslíme. Díky. 603 276 669

Irma
16. července 2017, 22:45

Dobrý den, rada bych si pořídila kolobezku...hlavně z důvodu ze nestíhám letět za dětmi když jedou na kole ;)...chci ji hlavně do města, na cyklostezky, silnice....žádný náročný terén ;)....zacatecnik...merim jen 160 cm, co byste mi prosim doporucil? Nemám bohužel možnost vyzkoušet...případně vejde se kolobezka i do auta?

Martin z kolobkárny
16. července 2017, 23:36

Dobrý den Irmo, na základě toho mála, co jste mi prozradila můžu plácnout Kostka Hill max. Pokud Vám mám ale zodpovědně poradit, bude lepší když mi zavoláte. Telefon najdete na webu nebo například v předešlém příspěvku. Děkuji.

roman
28. srpna 2017, 22:02

Dobrý deň. V starých príspevkoch ste kritizovali značku yedoo. Chcel by som sa opýtať, či ste v roku 2017 zmenili názor? Zlepšila sa ich kvalita vďaka modelom new resp. príchodom hliníkových modelov? Ďakujem za odpoveď.

Martin z kolobkárny
28. srpna 2017, 22:27

Dobrý večer Romane, na podzim mě čeká celková rekonstrukce webu, proto zatím ani nepíšu žádnej novej příspěvek, ikdyž na toto téma by se rozhodně hodilo. Tedy: modely new mají rozhodně lepší geometrii, nic to ale nemění na tom, že tyto koloběžky jsou naprosté minimum z minima a jízda na nich pro mě není potěšením (a servis už vůbec ne). Naproti tomu Yedoo ušlo obrovský kus cesty s modely Alloy. Nebál bych se je zařadit mezi špičku. Sám jsem na půjčovnu nakoupil nějaké Dragstry a Trexxe, abych si ověřil, co tato kolobka snese v dlouhodobém měřítku. Zatím stále testuji a stále spokojenost. Nějaké výhrady bych taky měl, zejména k modelu Friday, není to ale nic fatálního, co by drobný upgrade nevyřešil. Klidně se o tom víc můžeme pobavit osobně, napište nebo zavolejte. Díky

David
5. prosince 2017, 16:03

Dobrý den, chci se zeptat, co máte proti koloběžkám Crussis? Jsou vyráběné celé v České Republice a dokonce i rámy se vyrábí zde. Kola si naplétají sami. Brzdy Tektro, které používají jsou velmi kvalitní,jdou lehce a nepromačkávají se, což je u v-brzd to nejdůležitější. Jediné co bych vytknul je barva, která moc nevydrží a že nejsou samolepky pod lakem. Jinak Ceussis nikdy nevyráběla vozíky za kolo, to si pletete s nejmenovaným zaměstnancem, který měl kdysi vlastní firmu a ten mimo jiné produkty, i tyto vozíky vyráběl. Ten tam nyní pracuje. To jen pro upřesnění k firmě Crussis. Z mého pohledu jedou Crussis opravdu dobře a nebál bych si koloběžku určitě zakoupit.

Martin z kolobkárny
5. prosince 2017, 20:39

Dovolím si reagovat na Davidův lehce angažovaný příspěvek. Nemůžu popřít, že se Crussis nesnaží. Vsadili na perfektní marketing a líbivý design. No proč ne, každý má nějakou obchodní strategii. Mají-li to být české koloběžky, tak je snad jasné, že rámy dělají v ČR, pokud narážíte na Yedoo, ti mají zase jinou obchodní strategii... Na kolech není zrovna moc co pokazit, jde jen o to, kolik investujete do komponent, takže jestli si to dělají sami nebo ne, není relevantní. Brzdy Tektro mají kvalitní jen ty vysoké řady, jinak stojí za houby a to nejen ty "Crussisácké", že se Vám nepromačkávají je sice hezké, ale to nestačí. Samolepky pod lakem nemají jako jedni z posledních, takže bych si vsadil, že v tomto konkurenci brzy doženou. To ale kvalitní koloběžku nedělá, že ne. Co říkáte na jejich plastové stupátko například? Geometrie vyhovuje? Obutí? Já jen tvrdím, že za peníze, za které se Crussis prodává, pořídíte lepší koloběžku. A tento názor není pouze můj. Pokud prodejce odhlédne od pěkných marží, nemá důvod Crussis nabízet.

David
8. prosince 2017, 13:21

Musím reagovat. Stupátko opravdu není plastové :). Nevím, jestli jste měl vůbec nějakou Crussis koloběžku pujčenou, když nedokážete poznat, že nášlao není plastový. A o brzdách se s Váma asi také nemá cenu bavit,brzdy které používají kvalitní jsou. Jsem profesionální mechanik a prodejce, bývalý závodník v cyklistice.Nepracuji ve firmě Crussis, ale mám možnost porovnat různé koloběžky a Crussis na tom jsou co se týče jízdních vlastností lépe než Kostka. Pláště používají Schwalbe, to asi stojí také za zmínku. Váš názor ne ně je asi zřejmě takový, že je prostě neprodáváte a nemáte v půjčovně. Chápu to, každý propaguje to co má. Mimochodem já prodávám Yedoo a tam stojí za zmínku opravdu jen duralové(po designové stránce strašné), zbytek je špatný. Příjemný den David

Martin z kolobkárny
8. prosince 2017, 14:46

Že se pod mnoho let starým článkem rozjede vášnivá diskuse jsem nečekal :) Také si ale neodpustím nechat Váš komentář bez odpovědi. Plastové - ano moje chyba, že jsem nenapsal "plastové" do uvozovek. Nenapadlo mě, že je to potřeba. Chtěl jsem tím říci, že je měkké a na koloběžce působí tak nějak navíc. Crussisku jsem měl v rukách ale naposledy na jaře, takže pokud se od té doby něco změnilo k lepšímu, tím lépe. Jsem rád, že Vám vyhovuje, mě ale ne. Že používají pláště Schwalbe opravdu vím, většinou to jsou ale balony. Neříkám, že jsou špatné, ale myslím, že pláště s nižší valivým odporem by byly vhodnější. Co se týče Yedoočka. Se svou řadou Alloy udělali velký pokrok oproti jejich jiným modelům. O duralové koloběžce ať už od Yedoo nebo jiného výrobce jsem ještě neslyšel, takže buďto jsou mé informace a názory zastaralé a nebo jste měl na mysli hliník? Ano, stále mají co zlepšovat. Designově strašné? No získali nějaká prestižní ocenění za design, takže Vaše názory budou stejně jako mé ryze subjetivní, nemyslíte? Mě se také zrovna nelíbí, ale to už je spíš volba potenciálních majitelů, nemyslite?